• +44 (0) 20 3178 7611
  • 23 Berkley Square, W1j 6HE London.

NASIL BAŞLADIK?

Özellikle yunus parkları ve sirkler ile ilgili televizyonda (ana haber bültenleri,günlük talk show programları ve sabah programlarında) yapılan ve bitmek tükenmek bilmeyen reklam kampanyalarına karşı kişisel tepki duymamız itici gücümüz oldu.

Medyanın gücünü bu korkunç sektörün (hayvanların esareti üzerinden kazanç sağlayan yunus parkları ve sirklerin) reklamını yapmaya yönelik kullanan programcılara inat biz, medyada farkedilir ve tanınır olmamızın gücünü aksi yönde kullanmaya ve duyarlı tüm sanatçılarla güçlerimizi birleştirdiğimiz bir platform yaratmaya karar verdik. “Bana Göz Kulak Ol” Özge Özder, Ayça Varlıer ve Aslı Tandoğan’ın aktivist yaklaşımlarını birleştiren bir sosyal sorumluluk projesi olarak başladı ve ilk medya desteğini “Yunuslara Özgürlük Platformu”na verdi.

Yunus Parklarına medya desteği ile tepki çekmemiz ve ilk projemiz olan; Kaş Yunus Parkı’nın kapatılmasına yönelik “50 sanatçıdan ıslak imza” kampanyasının hedefine ulaşan bir kampanya olması bizi daha da yüreklendirdi ve medyada farkındalık yaratmak konusunda başarılı olabileceğimizi bize ispatladı.

Özverili ve titiz çalışma sürecinden sonra “Bana Göz Kulak Ol” sadece bir sosyal sorumluluk projesi olmaktan çıktı ve tüm duyarlı sanatçıları, çocukları, sanatı ve hayvanları biraraya getirmeyi hedefleyen “Bana Göz Kulak Ol Duyarlı Yaşam Derneği” adı ile hayata geçti.