2021'de Bedensel Engelliler İçin Yapılabilecek En İyi 7 İş

Bir engeliniz varsa çalışma hayatına geçiş belirsiz görünebilir, ancak fiziksel engelliler için iyi işler var. Bir işyerinde en iyi yeteneklerinizi test etme memnuniyeti gibisi yoktur. Ne tür bir engeliniz olursa olsun, deneyiminize ve becerilerinize uygun işler var.

  2021'de Bedensel Engelliler İçin Yapılabilecek En İyi 7 İş

Yukarıdaki resim tekerlekli sandalyede bir masada oturan ve çalışan bir adamı göstermektedir.

Her sektörde harika iş fırsatları bulabilirsiniz. Şirketler, fiziksel kısıtlamaları olan insanların benzersiz güçlü yönlerini tanımaya başlıyor. 

Daha da iyisi, yasa bu kültüre uyacak şekilde uyarlanmıştır. 1973 Rehabilitasyon Yasası'nda yapılan değişiklikler   , engellilerin işgücünde karşılaştıkları yüksek engellerin üstesinden gelinmesine yardımcı oldu.

Artık piyasa, iş arayan engelliler için daha sıcak, güçlü yönlerinize uygun bir iş bulmak her zamankinden daha kolay. Ve engeliniz nedeniyle geri çevrilmeniz daha az olasıdır.

İster ayağa kalkmaya çalışıyor olun, ister Engelliler için İş arıyor olun , sektörde sizi bekleyen bir iş var. İşte en iyi hayatınızı yaşamaya başlayabilmeniz için engelli insanlar için on iş türü.

2017 yılı sonunda   engellilerde işsizlik oranı %9,2 olarak gerçekleşti . Güçlü iş arayanlar için işsizlik oranının neredeyse iki katı olmasına rağmen, bu oran 2012'deki %13,4 olan orandan büyük bir düşüş.

Beklentiler her yıl daha iyi görünüyor ve daha fazla işyeri, engelli çalışanları ekipleri için değerli bir varlık olarak kabul ediyor.

İşte fiziksel engelliler için iş aramaya başlamanız için en iyi 7 iş.

1. Muhasebe Uzmanı

Bir muhasebe veya defter tutma uzmanı olarak, müşteriler için mali konuları ele alabilir veya masa asistanı olarak çalışabilirsiniz. Hızlı düşünmeyi, organizasyon becerilerini ve iyi iletişimi kullanmanın harika bir yoludur. 

Ve hepsinden iyisi, her yerden yapabileceğiniz bir şey. Ortalama maaş, muhasebe türüne bağlı olarak 40.000 ila 78.000 dolar arasında değişmektedir.

2. Danışman

İster rehberlik danışmanı olun, ister meslek danışmanı olun, başkalarına yardım etmek için kendi deneyimlerinizden yararlanabilirsiniz. Neden diğer engelli insanların okul ödevlerini yapmalarına, iş bulmalarına ve günlük hayatlarını yaşamalarına yardımcı olmuyorsunuz?

Bir danışman olarak, engelli öğrencilerin ve yetişkinlerin yaşamlarını iyileştirmenize yardımcı olabilecek ödüllendirici bir kariyere katılabilirsiniz. Ortalama maaş 50.000 ila 60.000 dolar civarındadır.

3. Tıbbi Yönetim Asistanı

Bir tıbbi ofiste veya hastane bölümünde asistan olarak çalışmak, mobil olmadan bir işte çalışabileceğiniz anlamına gelir. Bir yönetici asistanı sadece dosyaları düzenleyerek, telefonları yanıtlayarak ve evrak işleriyle uğraşarak ofisin her yönünü yönetir. Bu iş olmadan, işler hiç yürümezdi.

Birçok işveren, personeldeki kişilerin bazı hastaların neler yaşadığını anlamalarına yardımcı olmak için deneyiminize değer verecektir. Role bağlı olarak - bir ofis asistanı, bir teknisyen veya bir yönetici olarak, maaş büyük ölçüde değişebilir. 35.000 $ 'dan 100.000 $' a kadar her şeyi bekleyebilirsiniz.

4. Çağrı Merkezi

Çağrı merkezinde çalışmak size çok fazla esneklik sağlar ve çağrı merkezinde çalışmaya özel herhangi bir ön bilgi veya eğitim gerektirmez. Doğru eğitimle ihtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar, telefon ve kulaklıktır.

İster ofiste, ister sanal olarak evde çalışıyor olun, telefonla yapabileceğiniz çeşitli müşteri hizmetleri işleri vardır. İşin kolaylığı nedeniyle, bu pozisyonlarda çalışan engellilerin oranı yüksek.

Ortalama 30.000 dolar civarında bir maaşı var, ancak bir süpervizör olmak için sıralarda yükselirseniz sayı artabilir.

5. Hukuk Asistanı

Hukuk alanında çalışmak için pahalı bir hukuk derecesine ihtiyacınız yok. Bir hukuk asistanı, bir hukuk sekreteri veya bir hukuk asistanı olarak bu sektör, bir masadan idare edilmesi kolay bir dizi iş fırsatı sunar.

Bu işlerden bazıları iki yıllık bir derece gerektirse de, alana girmek için sertifikalar veya eğitim programları da arayabilirsiniz. Ortalama maaş yılda 50.000 ila 65.000 dolar arasında değişmektedir.

6. Eczane Teknisyeni

Eczane teknisyeni veya asistanı olarak az fiziksel emek gerektiren ve iyi bir maaş alan bir işte çalışabilirsiniz. 

Bu durumda, ilaç şirketleri belirli ilaç türlerini kullanma veya kullanma konusunda deneyimli kişilere iş sunabileceğinden, engeliniz bir avantaj olabilir.

Her iki durumda da, dışa dönük bir kişiliğiniz varsa ve insanlarla çalışmayı seviyorsanız, bu sizin için doğru iş olabilir. Maaş, bir eczane yardımcısı veya teknisyeninden yaklaşık 30.000 ABD Doları'na, bir eczacıya yılda 100.000 ABD Doları ila 120.000 ABD Doları arasında değişmektedir.

7. Evde Kariyerden Diğer İşler

Evden çalışmanın esnekliğine ve rahatlığına ihtiyacınız varsa, işte aktif olarak uzaktan çalışan arayan birkaç sektör daha var.

Serbest yazarlık, web tasarımı, teknik destek, satış ve veri girişi, internet erişimi ve bir bilgisayardan biraz daha fazlasını gerektirir. Yaratıcı yazarlık veya fotoğrafçılık gibi belirli becerileriniz varsa, bağımsız bir serbest çalışan olarak çalışabilirsiniz. Bu işlerde evden çalışmak, ne zaman ve nerede çalışabileceğinize bağlı olarak kendi saatlerinizi belirlemenize ve kendi gelirinizi yönetmenize olanak tanır.

Sonuç

Endüstriler değişiyor ve onlarla birlikte işe alım uygulamaları da değişiyor. Fiziksel engelli insanlara karşı ayrımcılık artık büyük bir engel değil ve sizin için mükemmel bir konaklama ve beceri seti sunan birçok iş var.

Fiziksel engelliler için bu iş listesiyle, iş aramaya bir adım önde başlayabilirsiniz. Sizin için doğru kariyer yolunu bulmak kolay olmayabilir, ancak buna değecektir.

Başlamak için doğru yeri mi arıyorsunuz?  İstediğiniz alanda yeni iş fırsatları bulmak için iş listemize göz atın  .

Kaynak

Yorumunuzu Ekleyin